Tournament Calendar, Oakridge House League Classic (Oakridge Aeros Minor Hockey)

PrintTournament Calendar
Feb 02, 2020-Feb 22, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 02Feb 03Feb 04Feb 05Feb 06Feb 07Feb 08
MinAtom-C
10:00 AM
Kitchener Knights
@ West London 13
WF-City [3]
MinAtom-C
10:00 AM
Kitchener Spitfires
@ Oakridge Aeros 23
Bost-A [1]
MinPW-B
10:00 AM
West London 25*
@ Oakridge Aeros 35
Carl-A [2]
MinPW-C
10:15 AM
Kitchener Rattlers
@ Oakridge Aeros 25
WF-HQ [4]
MinPW-C
10:30 AM
Kitchener Purple Aeros
@ Oakridge Aeros 15
Bost-B [5]
MinPW-A
10:30 AM
Kitchener Lions
@ North London 25
Carl-B [6]
MinAtom-A
10:30 AM
Kitchener Platers
@ North London 13
WF-Coll [7]
MinPW-C
10:45 AM
Oakville Phantoms
@ West London Hawks 55
WF-Tonys [8]
MinAtom-A
11:00 AM
Milton Golden Knights*
@ Oakville Dominators
Carl-A [10]
MinAtom-C
11:00 AM
Kitchener Otters
@ Oakville Wolves
Bost-A [9]
MinAtom-B
11:00 AM
Kitchener Bulls
@ Oakville Wolverines
WF-City [11]
MinPW-A
11:15 AM
Oakville Blizzards
@ Burlington Bruins
WF-HQ [12]
MinPW-B
11:30 AM
Kitchener Bulldogs
@ Burlington Leafs
Carl-B [14]
MinAtom-B
11:30 AM
Milton Red Devils
@ North London 23
Bost-B [13]
PWRed-A
11:30 AM
Waterloo Timber Wolves
@ Oakridge Aeros A6
WF-Coll [15]
PWRed-A
11:45 AM
Waterloo Arctic Wolves
@ Oakridge Aeros B6
WF-Tonys [16]
PWRed-B
12:00 PM
Waterloo Mountain Wolves
@ Kitchener Rampage
WF-City [19]
PWRed-B
12:00 PM
Waterloo Wild Wolves
@ North London A6
Carl-A [18]
PWRed-A
12:00 PM
Kitchener Inferno
@ North London B6
Bost-A [17]
PWRed-B
12:15 PM
West London A6
@ Kitchener Phantoms
WF-HQ [20]
Atom-A
12:30 PM
CYO St. Marys
@ West London B4
Bost-B [21]
BantWhite
12:30 PM
Lambton Shores Predators
@ Pelham LL#1
WF-Coll [23]
BantWhite
12:30 PM
Dorchester LL2
@ Tilbury Bantam Blue
Carl-B [22]
Atom-B
12:45 PM
Cambridge Flyers
@ Oakville Knights
WF-Tonys [24]
BantWhite
1:00 PM
Durham Crusaders LL2
@ Caledonia Thunder #2
WF-City [27]
PWWhite
1:00 PM
Erie North Shore Blue
@ Sarnia Sabres Black
Bost-A [25]
PWWhite
1:00 PM
Oakville Green Gators
@ Sarnia Sabres Green*
Carl-A [26]
Atom-A
1:15 PM
Lorne Park 53
@ North London B4
WF-HQ [28]
Atom-B
1:30 PM
Kitchener AtoMc Blue
@ Oakridge Aeros A4
Bost-B [29]
Atom-A
1:30 PM
Oakville Vikings
@ North London C4
Carl-B [30]
BantRed
1:30 PM
Kitchener Eagles
@ Oakridge Aeros C8
WF-Coll [31]
BantRed
1:45 PM
Kitchener Bears
@ Oakridge Aeros B8
WF-Tonys [32]
BantRed
2:00 PM
Kitchener Giants
@ Oakridge Aeros A8
Bost-A [33]
MinMid-A
2:00 PM
North London 29
@ Oakridge Aeros 19
WF-City [35]
BantRed
2:00 PM
Barrie Bantam White
@ West London C8
Carl-A [34]
MinMid-A
2:15 PM
Waterloo Timberwolves Yellow
@ Kitchener Cyclones
WF-HQ [36]
MinBantam
2:30 PM
Kitchener Cobras
@ North London 17*
WF-Coll [40]
MinBantam
2:30 PM
Kitchener Rock
@ Oakridge Aeros 27
Carl-B [38]
MinPW-C
2:30 PM
Oakridge Aeros 25
@ Kitchener Purple Aeros
Bost-B [37]
MinBantam
2:45 PM
Kitchener Stingrays
@ West London 27
WF-Tonys [41]
MinBantam
3:00 PM
Erindale Spitfires #83
@ North London 27
Bost-A [42]
MinAtom-B
3:00 PM
Oakridge Aeros 13
@ Kitchener Bulls
Carl-A [43]
MinAtom-A
3:00 PM
Oakville Dominators
@ Kitchener Platers
WF-City [44]
MinAtom-A
3:15 PM
North London 13
@ Milton Golden Knights*
WF-HQ [45]
MinAtom-C
3:30 PM
West London 13
@ Kitchener Spitfires
Carl-B [47]
MinAtom-C
3:30 PM
Oakridge Aeros 23
@ Kitchener Otters
Bost-B [46]
MinAtom-C
3:30 PM
Oakville Wolves
@ Kitchener Knights
WF-Coll [48]
MinAtom-B
3:45 PM
Oakville Wolverines
@ Milton Red Devils
WF-Tonys [49]
MinPW-B
4:00 PM
Burlington Leafs
@ West London 25*
Carl-A [51]
MinPW-A
4:00 PM
Burlington Bruins
@ Kitchener Lions
Bost-A [50]
MinPW-B
4:00 PM
Oakridge Aeros 35
@ Kitchener Bulldogs
WF-City [52]
MinPW-A
4:15 PM
North London 25
@ Oakville Blizzards
WF-HQ [53]
MinPW-C
4:30 PM
Oakridge Aeros 15
@ Oakville Phantoms
Bost-B [54]
MinPW-C
4:30 PM
West London Hawks 55
@ Kitchener Rattlers
Carl-B [55]
PWRed-A
4:30 PM
Oakridge Aeros B6
@ Kitchener Inferno
WF-Coll [56]
PWRed-A
4:45 PM
North London B6
@ Waterloo Timber Wolves
WF-Tonys [57]
PWRed-B
5:00 PM
North London A6
@ Waterloo Mountain Wolves
Bost-A [58]
PWRed-B
5:00 PM
Kitchener Phantoms
@ Waterloo Wild Wolves
WF-City [60]
Atom-B
5:00 PM
Cambridge Flyers
@ Pelham Panthers
Carl-A [59]
PWRed-B
5:15 PM
Kitchener Rampage
@ West London A6
WF-HQ [61]
PWWhite
5:30 PM
Sarnia Sabres Black
@ Oakville Green Gators
Carl-B [63]
PWRed-A
5:30 PM
Oakridge Aeros A6
@ Waterloo Arctic Wolves
Bost-B [62]
PWWhite
5:30 PM
Sarnia Sabres Green*
@ Erie North Shore Blue
WF-Coll [64]
BantWhite
5:45 PM
Caledonia Thunder #2
@ Lambton Shores Predators
WF-Tonys [65]
MinMid-B
6:00 PM
Erindale White
@ Oakridge Aeros 39
WF-City [68]
BantWhite
6:00 PM
Tilbury Bantam Blue
@ Durham Crusaders LL2
Carl-A [67]
BantWhite
6:00 PM
Pelham LL#1
@ Dorchester LL2
Bost-A [66]
MinMid-B
6:15 PM
Guelph #4*
@ West London 29
WF-HQ [69]
BantRed
6:30 PM
Oakridge Aeros C8
@ Kitchener Bears
WF-Coll [72]
BantRed
6:30 PM
Oakridge Aeros B8
@ Kitchener Giants
Carl-B [71]
MinMid-B
6:30 PM
Kitchener Combines
@ Oakridge Aeros 29
Bost-B [70]
MinAtom-B
6:45 PM
Oakridge Aeros 13
@ North London 23
WF-Tonys [73]
BantRed
7:00 PM
Oakridge Aeros A8
@ Barrie Bantam White
Bost-A [74]
BantRed
7:00 PM
West London C8
@ Kitchener Eagles
Carl-A [75]
MinBantam
7:00 PM
Oakridge Aeros 27
@ Erindale Spitfires #83
WF-City [76]
MinBantam
7:15 PM
North London 17*
@ Kitchener Rock
WF-HQ [77]
MinMid-A
7:30 PM
North London 29
@ Kitchener Cyclones
WF-Coll [80]
MinBantam
7:30 PM
West London 27
@ Kitchener Cobras
Bost-B [78]
MinBantam
7:30 PM
North London 27
@ Kitchener Stingrays
Carl-B [79]
MinMid-A
7:45 PM
Waterloo Timberwolves Yellow
@ Barrie Beret
WF-Tonys [81]
Midget-A
8:00 PM
Mt. Brydges Red
@ West London D9
WF-City [84]
Midget-A
8:00 PM
Kitchener Steelers
@ Oakridge Aeros A9
Bost-A [82]
Midget-A
8:00 PM
Kitchener Warriors
@ Oakridge Aeros C9
Carl-A [83]
Midget-B
8:15 PM
Kitchener Renegades
@ Oakridge Aeros B9
WF-HQ [85]
Midget-B
8:30 PM
Port Stanley Sailors Black
@ North London A9
Carl-B [86]
Midget-B
8:30 PM
Lambton Shores Red
@ Welland LL4
WF-Coll [87]
MinAtom-A
7:45 AM
Kitchener Platers
@ Milton Golden Knights*
WF-Tonys [88]
MinAtom-A
8:00 AM
North London 13
@ Oakville Dominators
Bost-A [89]
MinAtom-C
8:15 AM
Kitchener Knights
@ Oakridge Aeros 23
WF-HQ [90]
MinAtom-B
8:30 AM
Milton Red Devils
@ Kitchener Bulls
WF-Coll [92]
MinAtom-C
8:30 AM
Kitchener Otters
@ West London 13
Bost-B [91]
MinAtom-B
8:45 AM
North London 23
@ Oakville Wolverines
WF-Tonys [93]
Atom-A
9:00 AM
North London B4
@ CYO St. Marys
Medway [95]
PWRed-A
9:00 AM
Kitchener Inferno
@ Oakridge Aeros A6
WF-City [96]
Atom-B
9:00 AM
Kitchener AtoMc Blue
@ Pelham Panthers
Bost-A [94]
Atom-A
9:15 AM
West London B4
@ Oakville Vikings
WF-HQ [97]
Atom-A
9:30 AM
North London C4
@ Lorne Park 53
WF-Coll [99]
Atom-B
9:30 AM
Oakridge Aeros A4
@ Oakville Knights
Bost-B [98]
MinAtom-C
9:45 AM
Kitchener Spitfires
@ Oakville Wolves
WF-Tonys [100]
PWRed-A
10:00 AM
Waterloo Arctic Wolves
@ North London B6
WF-City [103]
PWRed-A
10:00 AM
Waterloo Timber Wolves
@ Oakridge Aeros B6
Bost-A [101]
PWRed-B
10:00 AM
West London A6
@ North London A6
Medway [102]
PWRed-B
10:15 AM
Waterloo Mountain Wolves
@ Kitchener Phantoms
WF-HQ [104]
PWRed-B
10:30 AM
Waterloo Wild Wolves
@ Kitchener Rampage
Bost-B [105]
MinBantam
10:30 AM
Kitchener Cobras
@ Oakridge Aeros 27
WF-Coll [106]
MinBantam
10:45 AM
Kitchener Stingrays
@ North London 17*
WF-Tonys [107]
MinBantam
11:00 AM
Erindale Spitfires #83
@ West London 27
Bost-A [108]
MinBantam
11:00 AM
Kitchener Rock
@ North London 27
WF-City [109]
MinMid-B
11:00 AM
Oakridge Aeros 29
@ Erindale White
Medway [112]
MinMid-A
11:15 AM
Oakridge Aeros 19
@ Barrie Beret
WF-HQ [110]
MinMid-A
11:30 AM
North London 29
@ Waterloo Timberwolves Yellow
Bost-B [111]
MinMid-B
11:45 AM
West London 29
@ Kitchener Combines
WF-Tonys [113]
Midget-B
12:00 PM
Oakridge Aeros B9
@ Port Stanley Sailors Black
Medway [118]
MinMid-B
12:00 PM
Oakridge Aeros 39
@ Guelph #4*
Bost-A [114]
Midget-B
12:00 PM
North London A9
@ Lambton Shores Red
WF-City [115]
Midget-A
12:15 PM
Oakridge Aeros C9
@ Mt. Brydges Red
WF-HQ [116]
Midget-A
12:30 PM
Oakridge Aeros A9
@ Kitchener Warriors
Bost-B [117]
Midget-A
12:45 PM
West London D9
@ Kitchener Steelers
WF-Tonys [119]
BantRed
1:00 PM
Barrie Bantam White
@ Oakridge Aeros B8
WF-City [121]
Midget-B
1:00 PM
Welland LL4
@ Kitchener Renegades
Bost-A [120]
MinAtom-B
1:15 PM
Milton Red Devils
@ Oakridge Aeros 13
WF-HQ [122]
AtomRed-Ch
1:30 PM
3rd Place Div B
@ 2nd Place Div A
WF-Coll [124-QF1]
BantRed
1:30 PM
Kitchener Bears
@ West London C8
Bost-B [123]
PWWhite
1:45 PM
Oakville Green Gators
@ Erie North Shore Blue
WF-Tonys [125]
MinPW-B
2:00 PM
Kitchener Bulldogs
@ West London 25*
Bost-A [126]
MinPW-C
2:00 PM
Kitchener Rattlers
@ Oakridge Aeros 15
Oakridge [127]
BantRed
2:00 PM
Kitchener Giants
@ Oakridge Aeros C8
WF-City [128]
AtomRed-Ch
2:15 PM
3rd Place Div A
@ 2nd Place Div B
WF-HQ [129-QF2]
BantRed
2:30 PM
Kitchener Eagles
@ Oakridge Aeros A8
Bost-B [130]
MinPW-C
2:45 PM
Kitchener Purple Aeros
@ West London Hawks 55
WF-Tonys [132]
AtomRed-Ch
2:45 PM
4th Place Div A
@ 1st Place Div B
WF-Coll [131-QF3]
MinPW-A
3:00 PM
Kitchener Lions
@ Oakville Blizzards
Bost-A [133]
MinPW-B
3:00 PM
Burlington Leafs
@ Oakridge Aeros 35
WF-City [135]
MinPW-A
3:00 PM
Burlington Bruins
@ North London 25
Oakridge [134]
AtomWh-Ch
3:30 PM
6th Place Div A
@ 4th Place Div B
Bost-B [136-SF1]
MinPW-C
3:30 PM
Oakville Phantoms
@ Oakridge Aeros 25
WF-HQ [137]
AtomWh-Ch
3:45 PM
5th Place Div B
@ 5th Place Div A
WF-Tonys [138-SF2]
BantWhite
4:00 PM
Dorchester LL2
@ Caledonia Thunder #2
WF-Coll [141]
BantWhite
4:00 PM
Lambton Shores Predators
@ Tilbury Bantam Blue
WF-City [140]
BantWhite
4:00 PM
Durham Crusaders LL2
@ Pelham LL#1
Oakridge [139]
MinAtom-B
4:15 PM
Kitchener Bulls
@ North London 23
Bost-A [142]
PWWhite
4:30 PM
Sarnia Sabres Green*
@ Sarnia Sabres Black
WF-HQ [143]
MinAtom-Ch
4:45 PM
Wild Card 1st seed (Div A or C)
@ 1st Place Div A
WF-Tonys [145-QF1]
PWRed-Ch
4:45 PM
3rd Place Div B
@ 2nd Place Div A
Bost-B [144-QF1]
PWRed-Ch
5:00 PM
3rd Place Div A
@ 2nd Place Div B
WF-Coll [148-QF2]
MinBant-Ch
5:00 PM
3rd Place
@ 2nd Place
WF-City [147-SF2]
MinBant-Ch
5:00 PM
4th Place
@ 1st Place
Oakridge [146-SF1]
Midget-B
5:15 PM
Lambton Shores Red
@ Oakridge Aeros B9
Bost-A [149]
MinAtom-B
5:30 PM
Oakville Wolverines
@ Oakridge Aeros 13
WF-HQ [150]
Midget-A
6:00 PM
Mt. Brydges Red
@ Oakridge Aeros A9
Bost-B [151]
MinAtom-Ch
6:00 PM
Wild Card 2nd seed (Div A or C)
@ 1st Place Div C
WF-Tonys [152-QF2]
MinMid-B
6:15 PM
Kitchener Combines
@ Oakridge Aeros 39
WF-City [153]
Midget-A
6:15 PM
Kitchener Warriors
@ West London D9
WF-Coll [154]
BantRed-Ch
6:30 PM
4th Place
@ 1st Place
Bost-A [155-SF1]
Midget-B
6:45 PM
Port Stanley Sailors Black
@ Welland LL4
WF-HQ [156]
BantRed-Ch
7:00 PM
3rd Place
@ 2nd Place
Bost-B [157-SF2]
MinPW-Ch
7:15 PM
3rd Wild Card
@ 1st Place (3rd seed)
WF-Tonys [160-QF1]
MinPW-Ch
7:15 PM
2nd Wild Card
@ 1st Wild Card
WF-City [158-QF2]
Midget-B
7:15 PM
Kitchener Renegades
@ North London A9
WF-Coll [159]
Midget-A
7:45 PM
Kitchener Steelers
@ Oakridge Aeros C9
WF-HQ [161]
MinMid-A
7:45 PM
Barrie Beret
@ North London 29
Bost-A [162]
BantWh-Ch
8:15 PM
3rd Place
@ 2nd Place
WF-Coll [164-SF]
MinMid-A
8:15 PM
Oakridge Aeros 19
@ Kitchener Cyclones
Bost-B [163]
MinMid-B
8:30 PM
Erindale White
@ West London 29
WF-Tonys [166]
MinMid-B
8:30 PM
Guelph #4*
@ Oakridge Aeros 29
WF-City [165]
Feb 09Feb 10Feb 11Feb 12Feb 13Feb 14Feb 15
AtomRed-Ch
7:30 AM
Winner QF1
@ Winner QF3
WF-Coll [167-SF2]
AtomRed-Ch
8:00 AM
Winner QF2
@ 1st Place Div A
WF-Tonys [169-SF1]
PWRed-Ch
8:00 AM
Winner QF2
@ 1st Place Div A
WF-City [168-SF1]
PWRed-Ch
8:15 AM
Winner QF1
@ 1st Place Div B
WF-HQ [171-SF2]
MinAtom-Ch
8:30 AM
2nd Place Div B
@ Winner QF2
WF-Coll [170-SF1]
MinAtom-Ch
9:15 AM
Winner QF1
@ 1st Place Div B
WF-Tonys [173-SF2]
MinMid-Ch
9:15 AM
2nd Place Div B
@ 1st Place Div B
WF-City [172-SF]
MinPW-Ch
9:30 AM
Winner QF1
@ 1st Place (High seed)
WF-HQ [175-SF1]
MinBant-Ch
9:45 AM
Winner Semi 2
@ Winner Semi 1
WF-Coll [174-Final]
MinMid-A
10:15 AM
Waterloo Timberwolves Yellow
@ Oakridge Aeros 19
WF-City [176]
MinMid-A
10:30 AM
Barrie Beret
@ Kitchener Cyclones
WF-Tonys [177]
MinPW-Ch
10:45 AM
Winner QF2
@ 1st Place (2nd seed)
WF-HQ [178-SF2]
Midget-Ch
11:30 AM
2nd Place Div B
@ 1st Place Div A
WF-Tonys [180-SF2]
Midget-Ch
11:30 AM
2nd Place Div A
@ 1st Place DivB
WF-City [179-SF1]
AtomWh-Ch
12:00 PM
Winner Atom White SF2
@ Winner Atom White SF1
WF-HQ [181-Final]
PWRed-Ch
12:45 PM
Winner Semi 2
@ Winner Semi 1
WF-City [182-Final]
PWWhite-Ch
12:45 PM
2nd Place
@ 1st Place
WF-Tonys [183-Final]
BantWh-Ch
1:30 PM
Winner Semi
@ 1st Place
WF-Coll [184-Final]
AtomRed-Ch
1:30 PM
Winner Atom Red SF2
@ Winner Atom Red SF1
WF-HQ [185-Final]
MinAtom-Ch
2:00 PM
Winner SF2
@ Winner SF1
WF-Tonys [186-Final]
BantRed-Ch
2:15 PM
Winner SF2
@ Winner SF1
WF-City [187-Final]
MinMid-Ch
2:45 PM
1st Place Div A
@ Winner Semi
WF-HQ [189-Final]
MinPW-Ch
2:45 PM
Winner Semi 2
@ Winner Semi 1
WF-Coll [188-Final]
Midget-Ch
4:00 PM
Winner SF2
@ Winner SF1
WF-HQ [190-Final]
Feb 16Feb 17Feb 18Feb 19Feb 20Feb 21Feb 22
Printed from oakridgeaeroshockey.ca on Wednesday, January 22, 2020 at 6:08 AM